Merkato

Gjithçka për Veretut, Milani ka një propozim interesant

Xhordan Veretut është objektivi i radhës në Milano dhe të gjitha organizmat e klubit janë përqëndruar për të bindur Fiorentinën të lërë të lirë francezin. Klubi nga Firence ka javë që bën rezistencë, duke mos pranuar...

Interi dhe Milani “përplasin brirët” në merkato, derbi për gjigantin e Junajtid

 Pas përfundimit të sezonit futbollistik, derbi i Milanos mesa duket do të zhvillohet edhe në merkato. Sipas asaj që shkruan “ESPN”, të dyja klubet e Milanos, janë të interesuara për të njejtin objektiv. Bëhet...

Nga Xhixho te Kutrone, sa shumë dilema në “kantierin” Milan. Kuqezinjtë me makinë llogaritëse...

Le ta themi troç, pushimet për lojtarët e Milanit janë drejt fundit. Do të ketë nga ata që do të vonohen edhe pak sepse kanë qenë të impenjuar me kombëtaret, por shumica e organikës të martën do...

17 vjeç dhe 1.95m, Milani siguron pasardhësin e Donarumës

Në pritje të një goditjeje tjetër për ekipin e parë, Milani ka zyrtarizuar dje arritjen e akordit me danezin Andreas Jungdal. Lindur në vitin 2002, ai cilësohet si një portier me shumë talent, i...

Goditja e tretë, Milani akord me “regjisorin” e Empolit

Pas Teo Hernandezit dhe Rade Kruniçit, Benaser është goditja e tretë e Milanit për këtë verë, por me shumë mundësi nuk do të jetë e fundit. Që nga dita e akordit me Milanin, Marko...

Sportmediaset: Milan provon per Ceballos, oferte Real Madrid!

Milan-Ceballos tratativa vazhdon, sipas Sportmediaset me gazetarin e saj Claudio Raimondi klubi kuqezi ka paraqitur nje tjeter oferte klubit madrilen , huazim me detyrim blerjeje me nje avantazh per Real Madrid duke vendosur dhe nje pike si...

PSG-Donnarumma, Leonardo do provoje të beje nje oferte per portierin!

Sipas Gianluca di Marzio ne emisionin Calciomercato te Sky Sport deri me sot nuk ka asnje kontakt midis Milan dhe PSG per portierin kuqezi Donnarumma, por sipas ekspertit te merkatos Leonardo do te kerkoje te beje nje...

Gazzetta: Maldini i kerkon nje sakrifice Elliot per Barella!

Jo vetem Inter por tani dhe Milan eshte e interesuar per mesfushorin e Cagliari Barella. Sipas Gazzetta dello Sport Paolo Maldini i ka kerkuar nje sforco ekonomike Elliot per te marre sherbimet e lojtarit te kombetares italiane...

Leonardo drejt doreheqjes, Maldini ne dyshim!

Sipas Sportmediaset eshte ceshtje oresh largimi i Leonardo nga kuqezinjte i cili mund te kthehet serish te PSG si Drejtor Teknik. Eshte per tu pare gjithashtu dhe roli i Paolo Maldini i cili nese do te vazhdoje...

CorSport: Per Milan Romagnoli eshte i pashitshem!

'Romagnoli i arte' keshtu e nis titullin sot Corriere dello Sport per te ardhmen e kapitenit kuqezi Alessio Romagnoli. Eshte lojtari qe ka me shume merkato te Milan dhe qe kerkohet nga disa skuadra brenda dhe jashte...

Më të lexuarat

Gjithçka për Veretut, Milani ka një propozim interesant

Xhordan Veretut është objektivi i radhës në Milano dhe të gjitha organizmat e klubit janë përqëndruar për të bindur Fiorentinën të...

HOT NEWS