Editorial

Opinion nga Agron Kola: Piatek lojtari qe po ben diferencen!

Po flasim per nje sulmues qendre i cili ne 5 ndeshje ka shenuar 7 gola, pra deri me tani askush si ai, duke pare menyren se si e kerkon topin dhe cinizmin qe e karakterizon te ben...

Opinion nga Ilir Bazaiti: Mesfusha e rilindur..

Te japesh nje mendim per Milanin ne keto kohe euforie mund te jete e nxituar, por te dhenat e ketij viti jane premtuese. Te ndalemi pak dhe te shohin qe ne keto...

Bucciantini: Mendoj se per Higuain me e keqja ka kaluar!

Marco Bucciantini ka analizuar ne Sky Sport dy afrimet nga Juventus te Bonucci dhe Higuain te Milan: Leonardo mberriti te Milan pas nje zenke me Allegri dhe ishte goditja me e madhe e Milan...

Pellegati: Leonardo e vendosi nen presion Higuain!

Ne konferencen sot per shtyp ne prezantimin e Paqueta ka folur dhe Leonardo ku nder te tjera u shpreh me tone te ashpra ndaj Higuain. Lojtari duhet te marre pergjegjesite dhe te terheqe skuadren perpara - eshte...

Stafi Milan Club Albania ju Uron Gezuar 2019!

Pas nje viti me te mirat dhe te keqijat e veta, pas nje viti me gezime dhe hidherime stafi i Milan Club Albania ju Uron Gezuar 2019, ju urojme nje vit me shendet te mire per ju dhe familjet...

Historia e Legjendes Paolo Maldini!

Vetë lind më 26 qershor 1968, i pari djalë pas 3 vajzave. I ati qe kapiten i skuadrës së parë italiane që ngriti në qiell Kupën e Europës (sot Champions) por në familje nuk flet shumë për futboll. I...

Editorial – Milan i Gattuso ka 5 pike me pak se Milani i Montelles...

Ne momentin me te mire te skuadres po ndodh ajo me e keqja qe mund te ndodhte, rrezikohet te perseritet sezoni kaluar por me 240 milion euro me shume te harxhuar ne merkato. Merkato e madhe nuk prodhoi ate...

Letra e Marigonit!

Milano i vertet ndoshta ësht ky ! Me ardhjen e Gattusos te gjith menduan se kt do te jete kthimi i ekipit ,Gattuso debutoj pikerisht Kunder Beneventos me ate rezultat 2-2 ku ne min e fundit pranuam gol nga portieri...

Editorial – Ky Milan i frikshëm, po cili është ilaçi i Gattuso-s?

Motivim dhe djersë: Me dy lëvizje Rino Gattuso ka shndërruar Milanin në vetëm 120 ditë. Konkretë, të thjeshtë dhe precizë;, këto janë elementët që i kanë bërë kuqezinjtë skuadrën e momentit. Të gjithë vrapojnë, forma fizike nuk ka qenë...

Më të lexuarat

Gjithçka për Veretut, Milani ka një propozim interesant

Xhordan Veretut është objektivi i radhës në Milano dhe të gjitha organizmat e klubit janë përqëndruar për të bindur Fiorentinën të...

HOT NEWS